Сучасні психологи зробили кілька несподіваних висновків про кохання, і дають свої поради тим, хто мріє закохатися або підкорити чиєсь серце.

  •  Американський психолог Дональд Даттон у результаті проведеного дослідження дійшов висновку, що двоє людей, з якими трапилося щось, що змусило їх тривожитися, з більшою ймовірністю закохаються один в одного. Відчуття тривоги збільшує не лише нашу закоханість, але й нашу привабливість. Причому це необов'язково має бути травматична подія. Можна обійтися просто екстремальним спортом. Тож, якщо ви відчуваєте, що потрібно покликати на каву когось, з ким ви щойно стрибали з парашутом, це не просто так. Обов'язково покличте.
  •  До речі, про каву. Професор Єльського університету Джон Бар провів експеримент і з'ясував: коли людина чує «теплі» слова, наприклад, «хороший», «милий», «м'який», він починає відчувати теплі почуття до того, хто ці слова вимовляє. Те ж саме відбувається, коли ви частуєте кого-небудь теплими напоями. Людина, якій ви налили чашку кави, автоматично починає відчувати до вас симпатію. Цікаво, що холодний сік з льодом навіть у спеку хоч і буде прийнятий з вдячністю, але не збільшить ймовірності того, що ви закохаєтесь. Чомусь метод працює тільки з теплими напоями.
  •  Професор Гейн Гонзага стверджує, що люди здатні закохатися тільки в тих, хто на них чимось схожий. Отож, якщо ви хочете, щоб вас хтось покохав, спробуйте не тільки захопитися його (її) хобі і улюбленими серіалами, а ще й знайдіть спосіб бути схожим на предмет пристрасті зовні. Наприклад, можна спробувати носити одяг тих же відтінків. Виявляється, метод перевірений науково і працює.
  •  А ось професор психології Теодор Ньюкомб переконаний, що чим ближче фізично ми знаходимося від тих, хто повинен в нас закохатися, тим більша ймовірність того, що це відбудеться. І чим частіше ми бачимо людину, тим імовірніше, що ми в неї закохаємося.
  •  А це дослідження багатьом з вас зараз пояснить все ваше життя. Психолог Роберт Кіснер прийшов до висновку, що кохання з першого погляду – це взагалі дурість. По-справжньому закохатися ви можете тільки в людину, яка при першій зустрічі вам не сподобалась взагалі. Правило працює і навпаки. Хочете, щоб вас полюбили – не намагайтеся сподобатися на першій зустрічі. Цей дивовижний механізм можна пояснити тим, що люди ставляться менш упереджено до тих, хто їм подобається, і особливо до тих, хто їм байдужий. А це означає, що про таких людей ми думаємо менше. От якщо нам хтось не сподобався, ми відразу включаємо критичне мислення, починаємо аналізувати – і в підсумку набагато більше думаємо про цю людину. 
  •  Французький учений Ніколя Гаген науково довів те, що ви і так знали ще з часів студентських походів у ліс: якщо людина вміє грати на музичному інструменті, це робить його сексуально привабливішим, незалежно від статі.