Часто людина, яка не може заробити достатню для себе суму, скаржиться на долю і на зовнішні обставини ...1. В житті не пощастило ...

Часто людина, яка не може заробити достатню для себе суму, скаржиться на долю і на зовнішні обставини. Народився в небагатій родині. Обійшли на роботі пруткіші колеги. Шеф відноситься несправедливо, не помічає достоїнств. Всі хороші місця в кадрових агентствах приховані для «своїх». Клієнти пішли до конкурента, спокусившись його брехливими зауваженнями.

І так далі, і по замкнутому колу. Друк і повна невіра в щасливе і забезпечене майбутнє. Очевидно, що при такому підході, багато чого не реалізуєш.

2. Нехай малооплачувана, зате стабільна робота

Людина з психологією бідняка, як правило, вибирає низькооплачувану, але стабільну роботу. У держустановах. Тому що держава завжди забезпечить. А якщо піти в комерційну організацію, то є ризики залишитися на вулиці через якийсь час.

Людина абсолютно не вірить в свої сили і в те, що її досвід і знання будуть затребувані. У підсумку, так і відбувається. Йде на нудну роботу, перестає освоювати нове, закисає і стає нікому не потрібним. Замість того, щоб рости і розвиватися.

3. Страх змін

Знову ж таки, через страх залишитися нікому не потрібним, людина з психологією бідняка боїться змін. Девіз – краще мати трохи, ніж ризикувати і, можливо, втратити все. Люди з психологією бідності ніколи не відкриють свій бізнес, не будуть освоювати нові сегменти ринку, не підуть здобувати другу вищу освіту в 40 років і ні за що не переїдуть в інше місто в пошуках нового життя в 50!

4. Низька самооцінка

Характерна риса людей з психологією бідності. Та й звідки взятися високій самооцінці, якщо людина не живе, а животіє – сіра нецікава робота, яку ще й страшно втратити, відсутність в житті яскравих вражень, зміни місць і обґрунтованих ризиків. Саме тих чинників, які змушують поважати себе за труди і можливості.

Людина з психологією бідняка не розуміє, що багатство і хороші перспективи розкриваються перед людьми діяльними, які не бояться ризикувати і починати все спочатку.

5. Небажання бути активним

Очевидно, що для того, щоб домогтися чогось і отримати хороший результат, необхідно постійно в цю сторону прикладати зусилля. Наприклад, розглядати пропозиції про цікаву і високооплачувану роботу з більш широким колом обов'язків у порівнянні в попереднім місцем. І, таким чином, весь час зростати.

Людина з психологією бідності не бажає і не вміє (бо ніколи і не пробувала) проявляти активність – боїться шукати нову роботу, бо вважає вже заздалегідь, що не впорається, чи не підробляє, бо впевнена, що нічого не вийде і грошей все одно не буде. Людина пасивна, а тому і бідна.

6. Всі повинні

Людина з психологією бідняка переконана, що йому повинні гідно платити. Просто тому, що він якісно виконує свою роботу. І зарплата у нього повинна бути така, щоб вистачало і на побут, і на відпочинок, і на дітей, і на себе. Забуваючи при цьому, що він сам погодився на роботу з низькою оплатою. І тепер нарікає на скупердяя-шефа.

Людина перекладає відповідальність з себе на інших. Який сенс рухатися, якщо від мене все одно нічого не залежить? Роби - не роби, а результат один – нічого не отримаю.

7. Простіше бути економним

Бідняки витрачають сили не на те, щоб залучити, а на те, щоб утримати. Вони витрачають години на відвідування магазинів, порівнюючи ціни і роблячи покупки там, де дешевше. Вони пишуть і ходять в різні інстанції, домагаючись мізерного зниження оплати за комунальні послуги або одноразової соціальної допомоги, якої навряд чи вистачає на один похід в магазин. Замість того, щоб ці ж зусилля ефективно витратити на заробіток або пошук гарної роботи.

Придивіться до себе. Чи є у вас хоч одне з перерахованих якостей? І позбавляйтеся в терміновому порядку, якщо щось схоже виявиться. Пам'ятайте, що ваше життя і ваше благополуччя, тільки в ваших руках!

Джерело: financialfamily.ru