Шоколад – кондитерський виріб на основі масла какао, яке є продуктом переробки какао-бобів - насіння шоколадного дерева, багатих теоброміном і кофеїном. Шоколад –  це ласощі, без якого багато жителів нашої планети не уявляють своє життя. Давай дізнаємося про нього щось більше, ніж просто те, що він смачний і солодкий.


1. Шоколад здавна вважається чарівним продуктом, що володіє містичними властивостями. Наприклад, в латинській мові какао-дерева іменуються як «Theobroma Cacao», що означає «Їжа Богів».
 
2. Близько 70% світового какао-сировини, з якого виробляється шоколад, виростає в Африці.
 
3. Існує версія, що слово «шоколад» походить з словесності цивілізації Майя - xocolatl або «гірка вода».
 
4. Люди, що знаходяться в стані стресу споживають на 55% більше шоколаду, ніж ті, хто не страждає від перепадів настрою.

5. Какао-боби - один з перших товарів, який в 16 столітті знаменитий мандрівник Христофор Колумб разом з іспанським конкістадором Кортесом привезли в Іспанію. Одного разу, коли англійські пірати захопили іспанський корабель, завантажений бобами какао, вони підпалили його, думаючи, що боби - це овечий послід.
 
6. Чорний шоколад набагато корисніше для здоров'я людини, ніж молочний, білий і інші різновиди. Щоб йому бути корисним - першими в списку інгредієнтів йдуть какао і шоколадний лікер, але не цукор. Дослідження показали, що темний шоколад допомагає поліпшити зір в країнах з поганими погодними умовами.

7. У 1879 році швейцарець Рудольф Линдт виявив конширування - тонкий процес переробки шоколаду. Він виявив це випадково, коли його асистент залишив машину включеною на всю ніч.
 
8. Дослідники не бачать зв'язку між прищами і шоколадом.
 
9. Також вчені вважають, що темний шоколад покращує пам'ять, гостроту уваги, швидкість реакції і вміння вирішувати проблеми, за рахунок збільшення притоку крові до мозку.
10. У стародавньому племені Майя використовували шоколад в хрещення і одруження, а також під час урочистих церемоній. При похованні імператорів часто залишали банки з шоколадом поруч з ними.
 
11. Згідно ацтекської легендою, бог Кетцалькоатль приніс какао на землю, але був вигнаний з небес за допомогу людям. Коли він тікав, то обіцяв повернутися в один прекрасний день як «светлокожий бородатий чоловік для порятунку Землі».
 
12. 11 липня - Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day). День шоколаду вперше був придуманий французами в 1995 році.
 
13. Перше шоколадне печиво було винайдено в 1937 році Рутом Уейкфілд, керуючим корпорації «Toll House Inn.».

14. У штатах Оахака і Мексиці цілителі, звані курандерос, застосовують шоколад в лікуванні деяких захворювань, таких, як, наприклад, бронхіт. У деяких регіонах діти п'ють шоколад вранці щоб уникнути укусів скорпіонів і бджіл.
 
15. Танення шоколаду в роті людини може привести до більш тривалого ефекту «ейфорії», ніж поцілунки.

Джерело: oops.ru