У Дніпропетровській області налічується 9 видів кліщів, котрі можуть бути переносниками хвороби Лайма.

Із початку року на цю недугу в області захворіло 3 людей. Повідомила начальник відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Держсанепідслужби в Дніпропетровській області Валентина Кравців під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«У Дніпропетровській області налічується 9 видів кліщів, всі вони є можливими переносниками хвороби Лайма. Інцефалітних кліщів у нас в області немає. З початку року 3 людини вже заразилися хворобою Лайма від укусу кліща, 2 з них в Дніпропетровську, 1 – в Новомосковську. За аналогічний період минулого року таких випадків було 11, тому ми можемо говорити, що в цьому році є тенденція до зниження активності кліщів в області », – сказала Валентина Кравців.

Вона також додала, що лайм-бореліоз – захворювання, яке потрібно лікувати, саме воно не проходить, тому необхідно звертатися до лікаря інфекціоніста.

Також Валентина Кравців нагадала правила поведінки на природі:

«Потрібно знати, що кліщі вище, ніж на 1,5 метра не піднімаються. В основному, їх можна «підчепити» в траві, особливо в сухостою, в кущах. Тому не потрібно боятися сідати під високими деревами. Одягати краще світлий одяг, щоб кліщ відразу був помітний. Кожні кілька годин рекомендується оглядати своїх близьких чи не причепився до них кліщ».

Якщо все ж все-таки кліщ причепився до вас, то не варто намагатися витягти його самостійно, так як його частини можуть залишитися в тілі, а це небезпечно. Потрібно звернутися до лікарні . Там вам домоможуть витягнути кліща і продіагностують на наявність хвороби Лайма .