До 2030 року людина пройде чималу кількість трасформацій, котрі вплинуть на її тіло, мислення та поведінку.

Так вважає дослідницька компанія Frost & Sullivan, спрогнозувавши , як у найближчі 12 років розвиватимуться три фундаментальні основи людства.
Метою даного дослідження є бажання визначити, як можливі зміни вплинуть на людину, суспільство, бізнес, владу.

Здібності людини

Експерти очікують появи контактних лінз із функцією фото- та відеозйомки, універсальних перекладачів для спілкування у будь-якій країні світу і, окрім того, ще й екокостюмів, здатних значно збільшити силу людського тіла.
Потужній поштовх розвитку отримає напрямок біотехнологій, завдяки чому з’являться різні «розумні» імплантати — від мікрочіпів у мозок і нейроінтерфейсів до підшкірних мікросхем та протезів, котрі контролюються мозком.

Мислительні процеси

Нейроінтерфейси, котрими займаються і Ілон Маск, і Марк Цукерберг, і навіть Управління перспективних дослідних проектів Міноборони США (DARPA), можуть повністю змінити способи взаємодії людей між собою та з цифровими приладами. Вони дозволять миттєво передавати та записувати думки без використання будь-яких фільтрів.

Емпатія

Завдяки розвитку VR, люди зможуть краще аналізувати можливі наслідки своїх вчинків , краще розуміти стан інших людей та прогнозувати власні перспективи. Через нейроінтерфейси у людей буде можливість передавати повну картинку ситуації напряму зі свого мозку в мозок співбесідника. Таким чином розвинеться здатність краще розуміти іншу людину і співпереживати її , не боячись виявитись у незручній ситуації.

Персоналізація і кастомізація

У найближчому майбутньому персоналізація охопить всі сфери життя. Окрім даних про місцезнаходження та попередніх покупках, маркетологи зможуть використовувати емоційні фільтри, щоб змінювати тон своїх повідомлень в залежності від настрою споживача.
«Розумні» будинки, що будуються під емоції людей ; штучний інтелект, що створює кар’єрну траєкторію із врахуванням особистісних якостей людини і позицій, котрі найбільше її підходять; розробка дієт, основаних на геномі певної людини… Все це майже реальність.

Штучний інтелект та нейротехнології в бізнесі

До 2026 року одне місце у раді директорів кожної компанії належатиме машині зі штучним інтелектом, а більшість співробітників зможуть передати рутинну частину своїх функцій персональним «розумним» асистентам. Декотрі футурологи вважають,що у зв’язку із підвищенням важливості питань кібербезпеки, декотрі компанії навіть почнуть закуповувати ноотропні добавки чи прилади для нейростимуляції, котрі покращать увагу співробітників та покращать швидкість набуття нових навичок.