232 - річницю Павлограда цьогоріч відзначали цілих три дні.

Урочистості розпочались ще у п’ятницю і завершились у неділю. Основні заходи пройшли у суботу 17 вересня.

Святкування відбувалось одночасно на Соборній площі,у сквері Шевченка, в Дитячому парку, на припалацовій площі МКДЦ «Мир», біля «Гуліверу» та «Олімпії». Транспорт не рухався не лише по Центральній (від Центрального універмагу до міськвиконкому), а й по Шевченка. Там були облаштовані літні кав’ярні. На Соборному цьогоріч, так само як і на День шахтаря, була споруджена величезна сцена.

Почалося святкування від пам’ятника Матвію Хижняку. Після покладання квітів до пам’ятника, міському голові Анатолію Вершині вручили прапор міста. А право нести прапор , очоливши колону заслужених та почесних, дорочули почесному громадянину міста, режисеру театра ім.Захави Анатолію Реві.

Урочисте відкриття свята пройшло на Алеї Слави. Тут все відбувалось традиційно – покладання квітів,хвилина мовчання, Гімн України.


І далі розпочались маса різних локацій, виставок, конкурсів та розваг.


Волонтери збирали пожертви для бійців АТО, дітей Донбасу і навзамін пригощали напоями та солодощами.

Поруч розмістилась виставка речей, привезених із зони АТО – зброя, амуніція, військове спорядження, котра нагадувала про те, що зовсім поруч триває війна.

Чи не найбільшу увагу присутніх на святі зібрав колекціонер старовини із Полтавщини. Тут можна було побачити старовинні самовари, праски, глечики, макітри, гасові лампи, ікони, кухонне приладдя, вишиті сукні, баняки, і навіть патифони та радіоли . Все це можна було придбати і бажаючі були.

Досить креативно цьогоріч був оформлений дитячий парк. Тут постарались педагоги, батьки , учні 9-ї школи Павлограда. Вони облаштували 12 фотозон, оформили їх у стилі ретро. Бажаючим сфотографуватись доводилось вистоювати черги.


Ближче до вечора у скверні Шевченка лунала «Мурка» у виконанні місцевих артистів. Із зіркових гостей павлоградців привітали український гурт Табула Раса.
І завершилось пишне святкування досить розкішним феєрверком.

До речі

У 10 містах України міська влада із етичних міркувань заборонила салюти та феєрверки до завершення АТО на Сході країни.
У Дніпрі у День міста теж не влаштовували пишних салютів. Як пояснив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко, святковий феєрверк не був таким масштабним, як того очікували містяни. Це пов'язано з тим, що за 200 км. від Дніпра знаходиться лінія фронту, і лише через людський фактор не влаштовували грандіозних салютів.