Фахівці рекомендують

 На самому початку можна спробувати "заморозити" опік прохолодними компресами або обтираннями кефіром, сметаною, кислим молоком. Послаблять запальну реакцію і освіжаючі лосьйони на спиртовій основі.

Але коли шкіра починає відшаровуватися і пузиритися, від народних засобів краще відмовитися – разом з ними можна занести інфекцію. Краще придбати в аптеці протиалергічні гелі та мазі на антигістаміновій основі. Препаратів, що підходять для лікування саме сонячних опіків, небагато: фенистил, совентол, бамірін-ратіофарм.

Косметологи дають спеціальні поради жінкам, які навіть на пляжі не можуть обходитися без косметики. Тіні, підводки, рідкі помади краще відкласти в бік – на сонці вони тануть і "пливуть". Тональний крем краще замінити на компактну пудру з УФ-фільтрами. Вона прибирає ефект жирності, підлаштовується до текстури шкіри і одночасно матує, вирівнює і приховує недоліки.

При покупці тонального засобу краще вибирати такий, у складі якого є комплекс АНА-кислот - вони запобігають появі прищиків і запалень на шкірі, особливо на жирній. Щоб не мучитися з тушшю, яка на пляжі раз у раз розмазується і підтікає, можна пофарбувати вії в салоні краси. Фарба тримається місяць, знімаючи всі проблеми: не треба підфарбовувати, змивати або поправляти макіяж очей протягом дня.

Але навіть самий грамотний підхід до сонячних процедур не врятує від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, якщо людина наражає себе на їх випромінювання, не підозрюючи про свої приховані недуги.

Тому перед поїздкою на південь надзвичайно важливо відвідати лікаря та пройти хоча б мінімальне обстеження: зробити загальний аналіз крові, перевірити здоров'я очей, серцево-судинної та статевої систем і проконсультуватися в дерматолога. Він, до речі, підкаже, які і з яким ступенем захисту вибрати засоби для засмаги.