А вам теж говорили в дитинстві, що якщо часто косити очі, вони залишаться такими назавжди?І що без шапки взимку на вулицю виходити не можна ні в якому разі? І що коли проковтнув жуйку, то вона залишиться в шлунку на довгі роки? Дізнайтеся, що з цього правда, а що вигадка.

Якщо ви вийдете на вулицю з вологим волоссям, ви захворієте

Британські вчені спільно з групою добровольців-ентузіастів перевірили, чи обов'язково ви захворієте, якщо вийдете на вулицю з мокрим волоссям. Для цього половина піддослідних залишилася в теплому приміщенні, а друга половина відправилася на прогулянку відразу після прийому ванни. Цього їм здалося недостатньо і ще протягом кількох годин «мокра» група гуляла, одягнувши вологі шкарпетки. За підсумками експерименту виявилося, що в групі «мокрих» хворих виявилося не більше, ніж у другій групі, яка залишалася в теплі і сухості.

Якщо ви скосите очі, вони можуть залишитися такими назавжди

Доцент офтальмології Медичного університету в Цинциннаті запевняє, що немає ніякої шкоди для очей, якщо ви скошуєте ваші очі з власної волі. Однак, якщо ви помітили, що ваша дитина робить це занадто часто (якщо звичайно він не копіює якогось мультиплікаційного персонажа), слід звернутися до лікаря.

Застуду потрібно «годувати», а лихоманку «морити голодом»

Насправді в обох випадках потрібно побільше пити, тому що під час хвороби ми втрачаємо багато рідини і ризикуємо отримати зневоднення. А відмовлятися від їжі немає ніякої необхідності. Однак і переїдати під час хвороби не варто.

Жуйка «живе» в вашому шлунку 7 років

Пам'ятаєте цю «страшилку» про жуйку, яка залишається у шлунку на довгих 7 років. Насправді жуйка, яку ви проковтнули в молодших классах, не буде жити з вами до самого випускного. Як і більшість харчових продуктів, жуйка проходить через кишковий тракт і виводиться природним шляхом всього через кілька днів. І хоча жувальна гумка майже не розщеплюється в травній системі, в абсолютній більшості випадків вона не може завдати ніякої шкоди людині.

Одне яблуко в день – і ваше здоров'я під надійним захистом

Насправді жменя чорниці в день набагато ефективніше захистить ваше здоров'я. Чорниця багата антиоксидантами і клітковиною, благотворно впливає на зір, покращує кровообіг і знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Без шапки взимку на вулицю не можна

Насправді це відноситься тільки до маленьких дітей, для яких дуже важливо тримати голову в теплі в холодну погоду. У дорослої людини через голову виходить всього близько 10% тепла. Приблизно такий же відсоток тепла виходить і через руки і ноги. Тому носіння шапки насправді не важливіше, ніж носіння рукавичок.

Щоб позбутися від гикавки, потрібно, щоб вас налякали

Насправді медициною так і не була доведена ефективність народних засобів від гикавки, таких як затримування дихання або пиття води маленькими ковтками. Найдієвішим засобом позбавлення від гикавки виявився ... цукор. Коли вас мучить гикавка, з'їжте ложку цукру. Відповідно до проведених досліджень, 19 з 20 люде, що страждають від гикавки , виліковуються саме завдяки цьому методу.

Вживаючи багато риби, ви стаєте розумнішими

Це вірно, особливо для дітей трьох-чотирьох років. Риба, особливо її жирні сорти, такі як лосось, багата поліненасиченими жирами Омега-3, які відіграють велику роль у розвитку головного мозку. Проведене в 2008 році дослідження показало, що у дітей трьох-чотирьох років, які вживали велику кількість Омега-3, був набагато більший словниковий запас, ніж у їхніх ровесників. Ну а якщо ви не любитель риби, живіть свій мозок горіхами, авокадо і рапсовим маслом.

Не можна плавати протягом години після їжі

Вважається, що після прийому їжі плавання може з великою часткою ймовірності обернутися судомами і утопленням. Дійсно, після прийому їжі слід утриматися від тривалих і енергійних запливів. Просто купання у воді або спокійне плавання не завдасть вам ніяких проблем.

Кожній дитині потрібно давати вітаміни

Насправді, у дитини, яка повноцінно харчується, може бути потреба тільки в додатковому вітаміні D протягом першого року життя. У більш старшому віці мультивітаміни не завадять нікому, однак і гострої необхідності в них немає. Фахівці впевнені, що навіть найвибагливіші в їжі діти отримують достатньо вітамінів.

Тепле молоко допомагає заснути

Справді, в молоці міститься певна кількість триптофану, проте для досягнення снодійного ефекту вам доведеться вжити не менше 5-10 літрів цього напою. Тому стакан теплого молока працює швидше, як плацебо, ніж як дійсно заспокійливий засіб.