та як її уникнути 

Температура води

Не можна купатись у занадто холодній воді! Купання при температурі води нижче 20 градусів корисне лише для здорових людей. Це своєрідне тренування для судин. Якщо ж є хронічні захворювання нирок, бронхолегеневої чи серцево-судинної систем, температура води повинна бути не менше 23-24 градусів. Переохолодження може викликати спазм судин або спровокувати судоми. До речі, проти судом є ефективний прийом. Візьміться руками за голінь, з силою зігніть коліно, потім випряміть ногу. І так декілька разів. Інша потенційна небезпека на пляжі – дуже тепла вода (вище 25-26 градусів). При такій температурі починають активно розмножуватися хвороботворні мікроорганізми. Намагайтесь, аби вода не потрапила до рота , а відразу після купання прийміть душ.

Небезпечні хвилі

Навіть коли море штормить, багато туристів сміливо йдуть у воду, стрибають на хвилях, гойдаються на надувних матрацах. Між тим купатися в шторм небезпечно навіть досвідченим плавцям. А «любителям» і дітям – тим паче. Найнебезпечніше навіть не плавання, а момент виходу на берег. Оглушливі удари хвиль відносять назад в море, збивають з ніг ... Надувний матрац в шторм теж погана ідея. Вітер може віднести його далеко від берега, а хвиля – захопити. Дуже підступні підводні течії, що проходять поряд з берегом, – рипи. Якщо ви потрапили у таку течію, головне – не панікувати. Пливти потрібно не до берега , а паралельно до нього. Про небезпечні течії попереджають прапорці на пляжах.

Небезпечні мешканці моря

Небезпечними можуть бути і деякі підводні жителі. Наприклад, медузи аурелії, що живуть в Середземномор’ї. При контакті з їх щупальцями, виникає сильне запалення та біль. Якщо це трапилось, швидко промийте місце опіку 5% розчином оцту або соку лимона. Якщо біль та набряк не проходять, зверніться до лікаря. У прибережному піску та кам'янистих місцях часто ховаються морські їжаки. Їх уколи дуже хворобливі. Навіть гумове взуття лише пом’якшує укол. Ще один підступний морський житель – скат-хвостокол. На малолюдних пляжах він любить лежати на мілині, заховавши хвіст у пісок. Якщо випадково наступити на скат, він нанесе удар хвостом. Отрута викликає сильний набряк та біль. Найнебезпечніші удари в груди. Саме від такого загинув австралійський «мисливець за крокодилами» Стів Ірвін.

«Пляжні хвороби»

Гуляючи босоніж по пляжу, можна підхопити паразита – анкилостому, котру переносять коти та собаки. Є й інші неприємні наслідки. Наприклад, любителі засмаги без підстилки або зариватися в вологий теплий пісок на людному пляжі ризикують заразитися кишковими та сечостатевими інфекціями. У тому числі хламідіями чи трихомоніазом. Так що не робіть цього самі і не дозволяйте дітям грати в піску без трусиків. Не варто також засмагати в мокрих купальниках: це може викликати уретрит, цистит або вагініт. Тому варто взяти з собою на пляж не менше двох купальників, а після купання переодягтись в сухий.

Юридические услуги