1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

На обліку в павлоградському СНІД-центрі перебуває 730 ВІЛ-інфікованих. Серед них 2 підлітки (дві дівчини до 18 років) , котрі заразились статевим шляхом. Насправді ж ВІЛ-інфікованих в місті знано більше. Повідомила завідуюча центром профілактики СНІДу Лідія Василенко під час прес-конференції, присвяченій проблемі ВІЛ-СНІДу.

«Багато людей не знають, що у них є ВІЛ-інфекція. Близько 500 чоловік не взяті на облік за різними причинами. Буває, що людина здає аналіз і не приходить за результатом. А він позитивний. Взяти на облік ми можемо лише після підтверджуючого аналізу із Дніпропетровська», – розповіла Лідія Василенко.

У цьому році в місті  із 4тис 178 обстежених, виявлено 105 позитивних результатів, із них на облік стало 78 чоловік. У минулому році на облік було взято 107 чоловік. Померло від СНІДу у цьому році 40 чоловік, У 2014 – 39 чоловік.
Найпоширеніший шлях передачі ВІЛ – статевий, причому жінки заражаються значно швидше, аніж чоловіки.

Лідія Василенко також повідомила, що при акуратному і вчасному прийомі антиретровірусної терапії, ВІЛ-інфіковані можуть почуватись добре і вести звичний спосіб життя. Головне – не відмовлятись від лікування і не пропускати прийом пігулок. Лікування для хворого повністю безкоштовне. У Павлограді антиретровірусну терапію приймають 340 дорослих та 23 дитини. 50% хворих не ходять на лікування.

Здати аналіз на ВІЛ- інфекції можна анонімно. Аналіз за допомогою Експрес-тестів робиться упродовж 20 хв і дає досить точний результат.
Є у павлоградському СНІД - Центрі також досить рідкісний апарат по визначення рівня імунітету людини.

«Технічно ми забезпечені досить непогано. Основна проблема – тісне приміщення. Адже серед наших пацієнтів близько 80% хворі туберкульозом. Вони ідуть у загальну чергу, а потрібні окремі входи, окремі кабінети. У нас дуже тісно», – говорить Лідія Василенко.

Довідка

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий.

Юридические услуги