Дніпропетровська область, як і раніше залишається на високому рівні по захворюваності на СНІД.

За дев'ять місяців поточного року в області виявлено близько 3,5 тис чоловік з ВІЛ-інфекцією. Всього ж на обліку перебуває майже 7 тис хворих. Повідомила головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Чухалова.

«У Дніпропетровській області зареєстровано близько 6,9 тис. хворих на СНІД, з них 1,5 тис дітей. З початку року було протестовано більше 190 тис. чоловік на ВІЛ. Позитивними виявились 3,5 тис. чоловік, з них: 228 – вагітні жінки (62 жінки молодого віку, від 15 до 24 років), 7 – призовників, 83 – донори, 382 – діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів і 202 чоловіки знаходяться в місцях позбавлення волі. Всі пацієнти, які мають необхідність, отримують антиретровірусну терапію, на сьогоднішній день - це близько 9,5 тис. осіб », – повідомила Ірина Чухалова.

Вона також додала, що в області статевий шлях передачі інфекції становить - 56,2%, парентеральний шлях (через кров) знизився і становить 25%. Виріс вертикальний шлях передачі інфекції від матері до дитини – 18,2% .

 

Юридические услуги