Через нестачу вакцини в Україну знову повернувся поліомієліт.

Два випадки захворювання виявлені на Закарпатті у двох дітей – 4-річного та 10- місячного віку. Діти залишились інвалідами на все життя. До цього випадку останній раз в Україні захворювання було виявлено у 1993 році.Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний порятунок – вакцинація. 

У Павлограді із 30 листопада почався другий тур щеплень проти поліомієліту. Він триватиме два тижні. У цей час щепленню підлягають діти віком від 2-х місяців до 10 років. Діти саме цього віку найбільш вразливі до захворювання.

Ситуація із захворюванням поліомієлітом в місті оцінюється як благополучна і аби вона залишалась такою, необхідно вакцинувати максимальну кількість дітей. Розповіла міський педіатр Олена Дуднікова.

«Під час другого туру має привитись не менше 90% дітей. Тоді може виробитись загальний імунітет. Тоді вірус, котрий циркулює гине. Ні в якому разі не можна відмовлятись від вакцинації. Якщо виникають сумніви, то проконсультуйтесь із лікарем. Тому що ніякого лікування від цієї недуги немає», – розповіла Олена Дуднікова.

Вона також додала, що вакцина від поліомієліту гарної якості, французька. Саме такою вакциною щеплюють дітей уже багато років. Побічних дій не зареєстровано. На кожному флакончику препарата є індикатор і якщо вакцина зазнає якихось змін, то індикатор це показує.

Довідка

Поліомієліт – важке інфекційне захворювання. Воно може проявлятись на початку підвищенням температури, болем у горлі, в животі. Через 2-3 дні можуть з’являтись болі у м’язах, нижніх кінцівках, потім паралізація ніг і дихальної мускулатури. Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом.

Юридические услуги