За прогнозами ВООЗ, в епідемічному сезоні 2015-2016 року на території України циркулюватимуть три штами вірусів грипу: А (California, H1N1), A (Швейцарія ,H3N2); В (Phuket).

У порівнянні з минулорічним епідсезоном, склад вірусів грипу дещо оновився. У зв’язку з цим Державна СЕС України прогнозує, що захворюваність в цьому сезоні перевищить минулорічну. За словами медиків, віруси грипу, які прийдуть в Україну в новому епідсезоні, не можна назвати особливо небезпечними, однак недуга може “підкосити” близько 8 мільйонів чоловік.

“Свинячий” грип (H1N1) наробив багато шуму в 2009 році. Але з тих пір він з’являвся на території України кілька разів, і у наших співвітчизників виробився до нього імунітет. Нові для нас штами – швейцарський вірус типу А і вірус “Пхукет” групи В.

На сьогоднішній день у Павлограді ситуація із захворюванням ГРВІ оцінюється як благополучна. Захворювання грипом не реєструється. Повідомила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

Медики кажуть, що стерегтися слід не стільки самого вірусу, скільки ускладнень грипу. А тому при перших ознаках захворювання, варто звернутись до лікаря і не займатись самолікуванням.