Примусово відключити газ можуть тим споживачам, які не встановлять газові лічильники до 1 січня 2016 року.

До 1 січня 2016 року українці, у яких вдома встановлені газові котли й плити для приготування їжі, повинні встановити прилади обліку, згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».
Про це повідомив адвокат Андрій Верба під час прес-конференції.

Ті, у кого вдома встановлені тільки газові плити для приготування їжі, повинні встановити прилади обліку до 18 січня 2016 року.

Закон « Про забезпечення комерційного обліку природного газу »діє з 1 липня 2011 року. Даним законом прописана періодичність та терміни встановлення лічильників газу. Метою цього Закону є домогтися того, щоб у кожного споживача газу в Україні були прилади обліку.

«Встановити лічильники можна безкоштовно, за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок постачальника газу. Якщо за рахунок газорозподіляючих організації прилади обліку не будуть встановлені, то споживач не може бути відключений від газу в односторонньому порядку. В даному випадку, якщо це сталося не з вини споживача, проводитиметься взаєморозрахунок на підставі норм, що встановлені Кабінетом міністра України – це 1,2 тис. куб метрів газу на опалювальний сезон », – пояснив адвокат.

Юридические услуги