Правоохоронці нагадують, що саме у Новорічні свята стається чи не найбільша кількість крадіжок транспортних засобів.

В той час, як більшість людей відпочивають, автомобільні крадії працюють, не покладаючи рук.

У більшості випадків незаконні заволодіння транспортними засобами провокують самі водії, залишаючи їх напризволяще. Керманичі зберігають свою власність у дворах багатоповерхівок, на стоянках біля супермаркетів та у погано освітлених місцях. Іноді на вулицях водії, залишивши авто незамкненим, або зовсім не вимикаючи двигун, поспішають до найближчого кіоску чи магазину. Така халатність з боку самих автовласників може призвести до втрати як цінних речей, що знаходяться в транспортному засобі, так і самого автомобіля.

Залишені на довгий час без нагляду автомобілі, стають легкою здобиччю авторозкрадачів: сам автомобіль, вміст салону, багажника, потім колеса, лобове скло.

Аби вберегти свій автомобіль правоохоронці радять:

  •  В обов’язковому порядку обладнайте автомобіль захисними приладами (звукова сигналізація, іммобілайзер, GSM-сигналізація).
  •  Замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго.
  •  Звертайте увагу на людей, які цікавляться вашим автомобілем. Не виключено, що вони мають намір викрасти його.
  •  Не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі.
  •  На ніч ставте автомобіль в гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють. Якщо через якісь обставини зробити це неможливо, ніколи не залишайте автівку на пустирі чи в іншому місці, де погане освітлення.
  •  Залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля. Тоді буде важче в нього проникнути.
  •  Якщо хтось просить вас зупинитись на дорозі, перед тим як відкрити вікно чи вийти з авто, подумайте, чи немає для вас загрози. Особливо будьте обережні, якщо автомобіль зупиняє група чоловіків, до того ж у нетверезому стані.
  •  В темну пору доби перед тим, як вийти з автівки, подивіться навколо і переконайтесь, що вам нічого не загрожує. Повернувшись до автомобіля, тримайте ключі від дверцят із замка запалювання наготові. Подивіться, чи нікого немає в автомобілі.
  • Не залишайте в автомобілі, особливо на ніч, магнітолу, радіоприймач, телевізор та інші цінні речі, а також документи (посвідчення водія, техпаспорт та інші).
  •  Не зберігайте в салоні автомобіля викрутки та інші предмети, які можуть бути використані для запуску двигуна без ключа запалювання.

Слід також звернути увагу на те, що частина потерпілих при виявлені ознак крадіжки поводиться неправильно. Виявивши, що в автомобілі розбите скло та з салону щось викрадено, власник машини очищає салон від уламків скла, їде на цьому ж автомобілі у відділ поліції, навіть не підозрюючи, що своїми, здавалося б, «логічними» діями він знищив сліди злочину.

 

Юридические услуги