Якщо при слові «бібліотека» ваша уява малює залу, де на полицях зберігаються книги, присипані пилом, це означає, що ви у цьому закладі уже давно не були.

Потребу в інформації сучасні люди задовольняють значно швидше і простіше – через інтернет. І якщо іще років 10 тому, доступ до інтернету був обмежений і викликав ажіотаж, то зараз наявністю у бібліотеках всесвітньої павутини нікого не здивуєш. Отже, аби вижити бібліотеки сьогодні мають кардинально мінятись.

Біблітечна система Павлограда складається із 7 бібілотечних філій. Всі вони мають інтернет та Wi-Fi. Проте, люди сьогодні ідуть у бібліотеку не для того аби взяти книгу чи посидіти в інтернеті. А от потребу у живому спілкуванні мають завжди, незалежно від технічного прогресу.

У Павлоградських бібліотеках сьогодні створено 21 клуб за інтересами. Розповіла керівник централізованої бібліотечної системи Павлограда Ліліана Бондаренко.

«Бібліотека сьогодні – то не лише те місце, де можна отримати книгу . Бібліотеки стали центром спілкування. Час вимагає змін і від нас теж. Бібліотечні працівники почали із того, що стали засновувати клуби за інтересами. Ще три роки тому їх було 9. На сьогоднішній день у нас 21 центр спілкування, 21 клуб. Ці об’єднання безкоштовні», – розповіла Ліліана Бондаренко.

Ноу- хау цього року – створення бібліотеки сімейного читання. Злиття двох бібліотек – дитячої та дорослої на селищі 40 років Жовтня. Це єдиний центр культури на селищі. Сподіваються, що це буде потужний центр сімейного спілкування.

«Маємо надію,що бібліотеки стануть тим місцем, де кожен зможе знайти місце для спілкування, друзів, захоплення для самореалізації», – каже Ліліана Бондаренко.