Напередодні новорічних свят правоохоронці Павлоградського відділу поліції нагадали громадянам про заходи безпеки.

Аналіз криміногенної ситуації свідчить, що напередодні зимових свят, канікул та відпусток, коли громадяни покидають свою оселю без нагляду, квартирних крадіжок стає більше. Люди іноді, самі не розуміючи, дають злочинцям можливість для вчинення крадіжок, обговорюючи свої плани на зимові свята в соціальних мережах, з сусідами, а іноді і з малознайомими людьми.

Досвідченому «домушнику» достатньо 1-2 хвилини, аби відімкнути двері. Аматори чи безхатьки можуть пограбувати квартиру першу, яка їм трапиться. Але найчастіше, особливо злодії-професіонали, грабують квартири по наведенню. Тому частіше страждають люди, у родині яких хтось (наприклад, діти) люблять похвалитися наявними цінностями або високим статком .

Аби убезпечити себе та своє майно правоохоронці радять:

  •  Не залишайте ключі від квартири, в «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.
  •  У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм.
  •  Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
  •  Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні.
  •  Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб. Попередьте про це дітей.
  •  Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях.
  •  При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх немов консервну бляшанку.
  •  Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.
  •  Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення злодіїв до вашої квартири – зверніться до охоронних структур, з метою встановлення системи сигналізації.

Юридические услуги