Відтепер на вартість опалення впливає й температура повітря.

Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів України. Якщо на вулиці тепло – тариф знизять. Стосується це тих будинків і квартир, що не оснащені лічильниками тепла.Повідомили в департаменті ЖКГ і будівництва Дніпропетровської ОДА.

Тепер платіж за опалення нараховується за трьома показниками. До уваги беруться не тільки житлова площа й кількість днів надання послуги, а й середня температура повітря. Вона визначається на підставі офіційних даних метеорологів. Якщо на вулиці тепло – тариф буде знижено. У разі не перерахунку слід звернутися в теплокомуненерго за місцем проживання.

Наприклад, у Дніпропетровську середньодобова температура грудня склала +0,4 градуси за Цельсієм. Тому тариф за цей місяць був зменшений на 15%.

Ще один випадок, коли перераховується тариф за тепло, – якщо температура у квартирі нижче 18-ти градусів. Протягом трьох діб після подачі заяви, до помешкання зобов’язана прийти комісія та скласти акт. Він є офіційним документом для перерахунку плати.

Якщо ж комісія не прийде, споживач управі самотужки скласти документ. Головне – щоб його підписали хоча б двоє сусідів. Підприємство повинно здійснити перерахунок протягом місяця. За кожен градус, що не дотягує до нормативних показників, тариф зменшується на 5 відсотків.

Але перш ніж звернутися за перерахунком вартості опалення, споживачам рекомендовано подбати про утеплення власних осель.

 

Юридические услуги