Не здійснюйте силовий супротив злочинцю, якомога краще запам'ятайте його прикмети та швидше зверніться до поліції.

Порадив начальника обласного відділу з розкриття майнових злочинів Олександр Золотарьов під час прес-конференції.

«Навіть попри те, що ви надто цінуєте своє майно і навіть носите з собою газову зброю, не варто здійснювати силовий супротив злочинцю. Ваші дії викличуть агресію з його боку і тоді є велика ймовірність отримати окрім психологічної ще і фізичну травму», – зазначив підполковник карного розшуку. Саме оперативне звернення до поліції та детальний опис правопорушника допоможе розкрити злочин по гарячому.

А ще, за словами Олександра Золотарьова, потенційні жертви самі часто провокують зловмисників на протиправні дії.

«Часто люди, не задумуючись, безпечно відкривають свої гаманці, демонструючи їх вміст, розмовляють по телефону на безлюдній вулиці, діти можуть грати в телефоні, планшеті, не звертаючи ніякої уваги на те, хто є поруч. Саме їх і видивляються злодії", – додав заступник начальника відділу з розкриття майнових злочинів.

З початку року по Дніпропетровській області у громадських місцях скоєно 1042 злочини майнового характеру, 57 з них розкрито, 87 особам повідомлено про підозру. Більшість злочинів зареєстровано на території таких великих промислових міст як Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ.

«Жінки, самотні перехожі в темний час доби та неповнолітні найчастіше стають жертвами злочинців. Батьки часто не задумуються, що купуючи дитині дорогий телефон вони тим самим забувають про його безпеку. Так, з початку року щодо неповнолітніх скоєно 26 злочинів за статтями 185 та 186 Кримінального кодексу України,» – зазначив Олександр Золотарьов.

 

Юридические услуги