За підсумками 2015 року Центральна збагачувальна фабрика «Павлоградська» переробила 4,42 млн тонн вугілля – це є абсолютним рекордом за всю її історію.

Досягти такого виробничого показника фабриці вдалось завдяки модернізації, яка стартувала у 2013 році. Завершення проекту заплановано на весну 2016. В результаті загальний обсяг збагачуваного фабрикою вугілля зросте в 1,6 рази – до 7 млн т. При цьому значно покращиться якість вугілля та екологічне навантаження для регіону. Повідомляє прес-служба ДТЕК.

Загальний обсяг інвестицій в модернізацію фабрики – $ 2, 4 млн.

«Сьогодні багато говорять про необхідність реформ в енергетиці, про ринкове ціноутворення палива, сперечаються про ефективність вугільної галузі. Наш проект з модернізації Павлоградської ЦЗФ – ілюстрація того, що при комплексному підході, грамотному управлінні та продуманої інвестіційної політики, вугільний бізнес в Україні може і повинен бути ефективним», – зазначив директор ДТЕК ЦЗФ Павлоградська Дмитро Голик.

На сьогодні вже повністю оновлена одна з двох секцій фабрики: встановлена нова високоефективна виробнича лінія для збагачення вугілля, розроблена за участю американскої компанії СЕТСО. В результаті обсяги переробки рядового вугілля на ній збільшено з 2,1 млн т до 3,5 млн т.

У 2 015 році ДТЕК розпочав модернізацію і другої секції – встановлюється аналогічна лінія, обсяги переробки також будуть збільшені з 2,1 до 3,5 млн т. Всі роботи по заміні обладнання проходять автономно, без зупинки вже реконструйованої секції, що дуже важливо в умовах жорсткої нестачі палива на вітчизняних ТЕС. Від роботи ДТЕК ЦЗФ Павлоградська залежить безперебійне постачання паливом Ладижинської, Зуївської, Запорізької, Добротвірської та Бурштиської ТЕС, що працюють на газовій марці вугілля.

Після осаточного завершення модернізації, фабрика зможите відмовитися від використання мулонакопичувача, що дуже важливо для екології регіону.

Мулонакопичувач – це зовнішній резервуар, де зберігаються рідкі відходи, які у разі нештатних ситуацій можуть забруднювати прилеглі фермерські території та просочуватися в грунтові води. Після реконструкції рідкі відходи не будуть перекачуватися за територію ЦЗФ.

Вони будуть зневоднюватись на прес-фільтрах і вивозитися для використання на роботах по рекультивації земель.