Препарати від грипу в якості гуманітарної допомоги надала Литва.

Медикаменти мають потужний ефект – блокують небезпечний вірус, зупиняють розвиток хвороби та ускладнень.Повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олена Лугова.

За її словами, за останні два тижні зі скаргами на температуру, головний біль і нежить до лікарень області звернулися близько 36 тисяч жителів, однак підтверджених випадків захворювання на грип в регіоні лише 185.

«Лікарі області працюють як злагоджений механізм. Працівники амбулаторій, лікарень та служби «швидкої» мають чіткий маршрут пацієнта. Людей з нескладним перебігом хвороби лікують вдома під спостереженням лікарів загальної практики, з середньою тяжкістю – в стаціонарах. Отримані протигрипозні препарати спрямовані саме туди. Вони придатні для пацієнтів будь-якого віку. Тих, хто вчасно не звернувся до медиків і тому вже мають ускладнення, приймають 12 лікарень регіону », – повідомила Олена Лугова.

Водночас начальник головного управління держепідемслужби в Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв заявив, що захворюваність на грип та ГРВІ на Дніпропетровщині набула епідемічного характеру, але вона нижча за середній рівень в Україні на 6%.

За його словами підтверджені 5 летальних випадків в області, це люди похилого віку, які мали супутні хвороби.

За даними епідемслужби, у зв’язку з підвищеним рівнем захворюваності наразі зупинили навчання в майже 200 навчальних закладах області, на вимушених канікулах перебуває 90 тисяч дітей.