Водоканал Павлограда готовий обслуговувати прилади обліку води, але тариф на воду при цьому зросте.

Про це повідомив керівник підприємства Олександр Карпець, посилаючись на Закон про метрологію та Закон про житлово-комунальні послуги.

«Згідно Закону про метеорологію (підпункт 1) ми зобов’язані перевіряти прилади обліку води. Але у цій же статі Закону (підпункт 3) сказано, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифу на водопостачання . В законі про житлово-комунальні послуги сказано, що будь-які ліцензійні дії підприємства мають бути відшкодовані у вигляді тарифу»,  сказав Олександр Карпець.

За його словами, новий тариф із включенням послуги по обслуговуванню лічильника, має затверджувати спочатку НКРЕ а потім ще й міністерство юстиції. Свої розрахунки водоканал подав НКРЕ ще у червні 2015 року, але відповіді до цього часу не отримали.

«На сьогоднішній день із 157 водоканалів України, котрі подали розрахунки на затвердження тарифу, тільки у січні 2016 року затвердили тариф для 38 водоканалів. 2 лютого я направив нашого спеціаліста в НКРЕ КП із вимогою роз’яснити ситуацію і отримали відповідь, що із 1 квітня тариф повинні затвердити», – відзначив Олександр Карпець.

Якщо розрахунки водоканалу НКРЕ затвердить, то тариф на воду для споживача зросте на 90 коп.за куб води.

За яким тарифом платитимуть ті, у кого немає лічильника, поки що, невідомо.

Наразі до 1 квітня (до затвердження тарифів НКРЕ) лічильники води можна не повіряти. За словам Олександра Карпеця, упродовж лютого, березня на повірку приладів обліку води накладено мараторій.