На останній сесії депутати  міської ради Павлограда  прийняли рішення про збільшення податку на нерухомість у 4-8 разів.

Своє рішення депутати пояснюють тим, що  потрібно поповнювати бюджет.

Голова регіональної асоціації підприємців Геннадій Щербаков вважає, що цей шлях дасть лише тимчасовий позитивний результат.

«Сьогодні ми поповнимо, а завтра недоотримаємо, бо підприємства закриються. Я вважаю, що сьогодні потрібно не лише не чіпати малий та середній бізнес, а навпаки послабити навантаження, створити всі умови для його розвитку. І тоді ми поповнимо бюджет іще більше. За рахунок збільшення кількості підприємців», – розповів Геннадій Щербаков під час прес-конференції.

Він також додав, що зростання податку на нерухомість призведе до здорожчання товарів та послуг.

«Ми дуже стурбовані тим, що підприємництво, за нашим баченням, не лише не розвивається, а його хочуть повністю знищити. Найбільше постраждає малий бізнес. Наприклад, власник здає в оренду офісні приміщення . Коли він сплачуватиме податок у 8 разів більший, то відповідно він збільшить платню за оренду. Це призведе до здорожчання товарів та послуг», – наголосив Геннадій Щербаков.

Його слова підтверджує директор Центрального універмагу Галина Кодаченко.

«Я уже 30 років працюю директором ЦУМа . Так важко, як зараз не було ще ніколи. Податок на нерухомість виріс із 20 тис грн. до 98 тис грн. Сьогодні я вимушена або збільшувати розмір орендної плати, або зменшити свої доходи, не розвиватись. Вижити важко. Підприємці сьогодні живуть бідно, бо у нас немає покупців», – говорить Галина Кодаченко.

Геннадій Щербаков сподівається, що ситуацію іще вдасться змінити. Для цього готові використовувати різні методи – писати депутатські запити, організовувати мітинги. Звичайно, якщо підприємці активно відстоюватимуть свою позицію.