Здоров'я людини нерідко визначається задовго до її народження , воно залежить від певних спадкових факторів.

Саме здоров'я майбутніх батьків визначає, чи буде здоровою дитина.Близько 5,5% дітей народжуються із спадковими вродженими захворюваннями.

За 2015 рік у Павлограді виявлено 23 вади розвитку у плоду. У структурі виявленої патології переважають:

  •  вади розвитку центральної нервової системи – 37,%,
  •  вади сечостатевої системи – 20,8%,
  •  серцево-судинної системи – 16,6%,
  •  множинні вади розвитку – 8,3%,
  •  верхньої губи та твердого піднебіння – 8,3%,
  •  інші вади розвитку – 8,5%.

Завдяки своєчасному виявленню важких вад розвитку, в 7 випадках було попереджено народження і смертність дітей з патологією несумісною з життям. Повідомила лікар-генетик Любов Петлицька.

Встановлено, що на 900 пологів у жінок до 25 років припадає 1 випадок народження дитини з хворобою Дауна, після 35 років ризик збільшується утричі, а до 45 років – кожна 5 дитина може бути хворою. Саме з метою встановлення ймовірності появи в сім'ї дітей зі спадковими захворюваннями, створені медико-генетичні консультації.

Лікар-генетик може прорахувати ймовірність народження хворої дитини ще до зачаття, дати рекомендації по веденню цієї вагітності.

«Якщо у майбутніх батьків виникла підозра щодо можливості народження хворої дитини, вони в першу чергу повинні звернутися лікаря акушера-гінеколога, який допоможе розібратися в таких ситуаціях і вирішити питання про необхідність відвідування подружжям лікаря генетика. Консультація генетика необхідна майбутнім батькам, якщо в родині вже є родичі з спадковим захворюванням. Потрібна вона і батькам, у яких вже народилася дитина зі спадковим захворюванням, щоб вирішити питання про народження другої дитини. Якщо у жінки були багаторазові викидні, мертвонароджені діти (без певної причини) або вона страждає безпліддям, причини якого не виявлено, їй необхідно звернутися до лікаря-генетика», – розповіла Любов Петлицька.

Діагностувати деякі генетичні порушення можна вже з 8-9 тижнів вагітності. Внутрішньоутробно може бути діагностовано велика група хвороб.