Банківські карти блокуватимуть, якщо надходження на карту будуть незаконними, або не по'язані з діяльністю власника.

Повідомив член ради «Ліги аудиторів України» Михайло Крапивко під час прес-конференції.

За його ловами, відповідно до закону України «Про запобігання та протидію легалізації відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення», який вступив в дію в грудні 2014 року, українцям можуть блокувати банківські карти через тіньові доходи.

«Українці мають право мати банківські рахунки та банківські картки, які прив'язані до рахунків. Однак, якщо громадянин не зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності і має рахунок, як громадянин, а не підприємець, то в даному випадку банк здійснює фінансовий моніторинг його доходів, а також і витрат. Витрати мається на увазі, перекази на інші рахунки. Ці рахунки потім аналізуються , пов'язані вони з тероризмом чи ні. Доходи, починають потрапляти в зону ризику тоді, коли вони не є законним (на думку контролерів) або не пов'язані з діяльністю особи», – сказав Михайло Крапивко.

Банк повинен запросити громадянина і попросити пояснити і документально підтвердити звідки беруться додаткові доходи. Якщо громадянин підтверджує, банк знімає його з моніторингу, якщо людина не підтверджує або ухиляється від такого спілкування, то відповідно до закону банк має заблокувати цей рахунок до з'ясування обставин.