Секретар Громадської ради та заступник голови заявили про складання своїх повноважень. Ще три члени Громадської Ради та секретар припинили членство у Громадській Раді.

Такий результат сьогоднішньго засідання Громадської Ради Павлограда.

Матеріал за темою: В Громадській Раді Павлограда намітився розкол

На порядку денному стояло одне питання – прийняття змін до положення про Громадську Раду. Власне, найбільше емоцій і причиною конфлікт у став пункт положення про те, чи мають право члени Громадської Ради і зокрема її керівник перебувати одночасно у складі органів місцевого самоврядування. І тут думки розділились. Адже голова Громадської Ради Оксана Горова є членом міськвиконкому. І у випадку позитивного голосування їй довелось би вибирати одне крісло.

Але, питання не пройшло і голова залишились на двох посадах. Після цього секретар Громадської Ради Микола Осіпчук зробив гучну заяву про складання повноважень, як секретаря і вихід із цієї організації.

«В цих умовах не можна говорити про якийсь вплив громадськості, яка представлена в Громадській раді, на рішення органів місцевого самоврядування. Засідання Громадської ради можна розглядати лише як майданчик для певного самопіару. Вважаю, однак, що працювати в такому форматі є обманом громади і не бажаю приймати в цьому участь»,– мотивує свій вчинок Микола Осіпчук.

(Повний текст заяви можна прочитати тут)

Заяву про складання повноважень заступника голови Громадської Ради написав  Ігор Іваніченко. Зі cкладу Ради вийшли також Володимир Курдюков, Вадим Губар та Валентина Жилкіна. Остання , до речі , вийшла через те, що є депутатом міської ради. У цьому випадку члени Громадської Ради проголосували за те, що депутатство у міській раді не дає права бути членом Громадської Ради.

Думки присутніх на засіданні з приводу того чи може голова Громадської Ради бути одночасно і членом міськвиконкому розійшлись.

«Голова Громадської Ради однозначно не повинна бути членом міськвиконкому. У Громадській Раді мають бути лише представники громадськості,а не органів місцевого самоврядування, бо тоді втрачається сенс у створення такої громадської організації. Перебування і там, і там є речами несумісними , бо існує конфлікт інтересів» –  вважає член Громадської Ради Олена Михайлова.

Інші члени Громадської Ради вважають, що це щось схоже на заколот із метою скинути з посади голову Громадської Ради. Висловлювались також думки, що Громадська Рада на сьогоднішній день є абсолютно не дієвим органом, хоча проіснувала уже 8 місяців.

До речі

У положенні про Громадську Раду передбачена неможливість обрання до складу ГР народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування. Голова Громадської ради вважає, що в Положенні про ГР не передбачена ситуація, коли людина була обрана депутатом чи призначена на посаду вже після її обрання до Громадської ради і що це стосується лише посадових осіб місцевого самоврядування.