6 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми.

Деякі захворювання очей розвиваються непомітно, однак їх результатом може стати повна втрата зору. Глаукома – один з класичних прикладів подібних захворювань.

Глаукомою називають хронічне захворювання очей, що характеризується значним підвищенням внутрішньоочного тиску. Надзвичайно важливо вчасно знизити внутрішньоочний тиск до нормального рівня. Інакше можна втратити зоровий нерв. Ця втрата призведе до сліпоти, яку вже не можна буде вилікувати.

Якщо вірити статистиці, саме глаукома призвела до сліпоти близько п'ятнадцяти відсотків усіх незрячих людей у світі. Так що, це поширене захворювання. Основна «група ризику» глаукоми – люди старше сорока років.

У Павлограді у 2015 році із 10555 обстежених , виявлено 47 чоловік хворих глаукомою. Повідомила лікар-офтальмолог Інна Федорова.
Кількість хворих в світі за кожні 10 років збільшується на 20 млн. Не є виключенням і Дніпропетровська область.

Для вчасного виявлення захворювання лікарі радять всім, кому за 40, раз на рік вимірювати внутрішньоочний тиск. Зробити це можна у долікарських кабінетах або кабінеті лікаря-офтальмолога амбулаторій за місцем проживання.

У кожному лікувальному закладі фахівці-офтальмологи щодня проводять консультації і щотижня у «Дні хворого на глаукому» :

  • консультативно-діагностичне відділення міськлікарні №1 – щочетверга з 8-00 до 11-00 (вул. Леніна, 115, каб. 423);
  • консультативно-діагностичне відділення міськлікарні №4 – щосереди з 8-00 до 11-00 (вул. Дніпровська, 541, каб. офтальмолога);
  • амбулаторія №8 КУ «ЦПМСД» – щодня (вул. Нова, 1А, каб. офтальмолога).