Щорічно у другий четвер березня увесь світ говорить про хвороби нирок. Відзначається Всесвітній день нирки.

10% населення світу страждають на хронічні захворювання нирок. Така ж статистика і в Павлограді. З кожним роком кількість хворих збільшується. Розповіла лікар-нефролог Юлія Каменська.

Серед причин виникнення захворювання – безконтрольне вживання пігулок, особливо антибіотиків, зловживання спиртним, хронічні вогнища інфекції, спадковість, і навіть звичайне ГРЗ.

Дуже важливо вчасно виявити хворобу. Адже тривалий час вона може протікати без ніяких симптомів. Тому раз на рік потрібно проходити обстеження. А ті, хто входить у групу ризику – двічі на рік.

У Павлограді на базі 4-ї міської лікарні  для хворих із хронічною нирковою недостатністю було відкрито відділення гемодіалізу. На даний час у відділенні установлено 4 апарати штучної нирки. Процедуру гемодіалізу проходять 13 пацієнтів із Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Павлоградського району.

 

Хворі приймають процедуру тричі на тиждень до того часу, коли їм пересадять донорську нирку. На лікування таких пацієнтів із обласного бюджету виділено 2 млн грн, і 500 тис грн – із місцевого бюджету. Лікування одного хворого обходиться 25 тис грн. в місяць. Для пацієнтів процедура гемодіалізу безкоштовна.

Для профілактики захворювання нирок лікарі радять вести активний спосіб життя, більше вживати овочів, фруктів, котролювати цукор у крові , артеріальний тиск та не займатись самолікуванням.