Прибрати всю техніку із території водозабору власник має до 20 год 12 березня.

Завдяки наполяганню павлоградських активістів, будівництво на території природоохоронної зони павлоградського водозабору сьогодні було призупинено до вияснення всіх наявних документів та дозволів на таку забудову. 

Сьогодні павлоградські активісти зустрілись із начальником відділу поліції Олегом Малиногою та головою райдержадміністрації Святославом Максимчуком із метою з’ясування обставин, за котрих на території санітарної зони водозабору розпочинається будівництво. Вони написали заяву із проханням розібратись у ситуації та не допустити забудови цієї ділянки землі. Відповідний запит подала також депутат міської ради від «УКРОПу» Валентина Жилкіна.

Потім разом із правоохоронцями, слідчими активісти виїхали на місце будівництва.

Досить велика ділянка землі ( в районі 20 школи) маже від самої Дніпровської до лісу обставлена стовпчиками, біля них насипаний щебінь, лежать бетонні плити, бетонні стовпчики, стоїть бульдозер, трейлер зі сторожем і ще декілька легкових автівок. Таку картину застали активісти. Через хвилин 15 всі зникають, окрім сторожа і бульдозериста.

За наполяганням слідчого, на місце проведення робіт приїздить власник ділянки землі. Він пояснює, що  планує збудувати тут реабілітаційний центр для воїнів АТО та дітей переселенців. На запитання самих воїнів АТО чому вони про це нічого не знають, власник посилається на обласних воїнів АТО, начебто саме їх підтримкою він заручився.


Проте відповідних документів на право власності на ділянку та дозвіл на будівництво він не надає. Обіцяє, що надасть все правоохоронцям у понеділок. Проекту будівництва у власника немає, бо мовляв лише недавно викупив цю землю.
Слідчий попереджає його про те, що він має до 20.00 сьогоднішнього вечора прибрати звідси техніку і до вияснення всіх обставин призупинити будь-які роботи на цій території.

За зібраними матеріалами буде вирішуватись питання про відкриття кримінального провадження.

Хто дав дозвіл на забудову санітарної зони водозабору не знає ні голова рай адміністрації Святослав Максимчук, ні сільська рада Привовчанки, котрій належить земля.
Як розповів Святослав Максимчук, півтора роки тому на цій території було роздано 5 ділянок по 2 га для сільськогосподарського призначення. Дозволи видавались в області. Він направив запити у відповідні інстанції.


Голова екологічного товариства ім. Варняка Віра Трембач повідомила, що ця територія є другою санітарною зоною водозабору і знаходиться під охороною держави. У цьому районі знаходиться унікальне підземне озеро питної води. По всій Україні лише 5 таких ділянок. Вони ні в якому разі не можуть бути забудовані.

Активісти пильно стежитимуть за подальшим розвитком подій.