Співробітники Служби безпеки України затримали у місті Тернівка Дніпропетровської області місцевого мешканця, який через соціальні мережі намагався створити «проросійське підпілля» в регіоні.

Про це повідомляє пресс- служба СБУ.

«Чоловік у червні 2014 року перебував на території тимчасово окупованого терористами Донецька. Він встановив контакт з представниками терористичної організації «ДНР» та отримав завдання організувати на території західного Донбасу підтримку дій бойовиків», – йдеться в повідомленні.

Повернувшись додому, через російські соціальні мережі почав вербувати місцевих мешканців до незаконних збройних формувань бойовиків. Він також поширював матеріали антиукраїнського характеру, популяризував дії терористів «ДНР/ЛНР» та закликав до спротиву силам антитерористичної операції.

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили у зловмисника комп'ютерну техніку з доказами агітації та пропаганди терористичних організацій.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення всіх прибічників створення «проросійського підпілля» на Дніпропетровщині.