Уряд дозволив повіям і наркоманам бути донорами крові.

Зняття для них заборони прописано в затвердженому Кабміном плані дій щодо реалізації Національної стратегії в галузі прав людини на період до 2020 року.

У документі пропонується вилучити з нормативних актів МОЗ, що регулюють донорство крові та її компонентів, положення про форми ризикованої поведінки, які виступають абсолютними протипоказаннями до донорства крові. Зокрема, мова йде про надання сексуальних послуг за плату, , частої зміни статевих партнерів, гомосексуальних стосунках і наркоманії.

Згідно з планом, відповідні зміни в нормативні акти МОЗ повинні внести до другого кварталу 2016 року.

Представник Асоціації молодих донорів України в Дніпропетровську Вікторія Іванова вважає, що кров можуть здавати абсолютно всі групи людей, але лише при належному рівні перевірці донорської крові.

«На сьогоднішній день в Україні немає достатньої технічної бази, лабораторій для того, щоб проводити ретельну і якісну перевірку донорської крові. Звичайно, перевірка проводиться: і попередня, коли потенційного донора оглядають лікарі, перевіряють його в базах даних (чи не перебував він раніше на обліку в наркодиспансері і т.д.), але перевірка безпосередньо крові проводиться на виявлення антитіл – тобто, якщо людина заразилась, наприклад, гепатитом напередодні кровоздачі, то перевірка може це не показати», – повідомила Вікторія Іванова.