За 2015 рік в Павлограді було виявлено 94 хворих туберкульозом.

Із них двоє дітей та двоє підлітків. Це удвічі більше, аніж за попередній рік. Троє із них мали контакт із хворими туберкульозом. Їх близькі родичі мали цю недугу. Повідомила завідуюча диспансерним відділенням протитуберкульозного диспансеру Юлія Антонюк під час прес-конференції.

«Підлітки в цілому входять в групу ризику. У них гормональні зміни і вони вразливі до різних захворювань, в тому числі і до туберкульозу», – сказала Юлія Антонюк.

В цілому рівень захворювання у Павлоградському регіоні упродовж декількох років залишається на тому ж рівні. Тобто ситуація складна , але контрольована.

Більше половини виявлених хворих (62%)складають люди із соціально-незахищених верств населення. Це непрацюючі, пенсіонери, інваліди.
У 2015 році від туберкульозу померло 19 чоловік.

Серед вперше виявлених 40% – ВІЛ-інфіковані. За повідомленням Юлії Антонюк, зараз смертність від поєднаної інфекції (ВІЛ-туберкульоз) значно знизилась, бо хворі отримують якісне лікування.
Всіма необхідними медичними препаратами протитуберкульозний диспансер забезпечений в повній мірі. Лікуавння хворих відбувається за державний кошт та допомоги глобального фонду.

Туберкульоз – то хвороба соціальна.

«У розвинених країнах, де високий рівень життя, туберкульозу немає. Одиничні випадки серед мігрантів», – відзначила Юлія Половна.

Медики також наголошують, що туберкульоз – виліковна хвороба. Головне – вчасно її виявити. Для цього важливо раз на рік обов’язково проходити флюорографічне обстеження .

Цьогоріч при флюрообстеженні у 17 чоловік було виявлено туберкульоз органів дихання. Повідомила завідуюча амбулаторією №1 Галина Мацко.

Симптоми, які мають насторожити:

  • кашель більше двох тижнів,
  • невисока температура,
  • слабкість,
  • пітливість уночі,
  • втрата ваги.

В Павлограді із 21 березня по 21 квітня пройде місячник боротьби із туберкульозом.