Спроби забудувати водозабір були і раніше.

І лише завдяки небайдужості людей вдалось зберегти це унікальне сховище чистої питної води. Адже Дніпровська вода умовно питна. Розповіла tv-news.dp.ua голова екологічного товариства ім. Варняка Віра Трембач.

«Чому ми повинні когось умовляти , що не можна там будувати. Людина повинна сама це розуміти. Там існують санітарні зони – перша, друга і третя. Це можуть підтвердити у Києві в міністерстві геології», – розповідає Віра Трембач.

Вона також додала, що відповідні запити направила в облдержадміністрацію, голові облради і генеральному прокурору.

«Чому вони вирішили роздавати наші землю? Нехай навіть районну. Але це наша спільна земля. Це перлина, яку потрібно оберігати. Про що ще можна говорити. Власнику потрібно опам’ятатись і втілювати свій проект в іншому місці. Не лізьте на наш водозабір , дайте людям можливість споживати чисту воду. Ця вода рятувала всю область, коли була Чорнобильська катастрофа. Не було тоді іншої води», – розповідає Віра Трембач.

Всі кандидати в депутати, в мери першим пунктом у своїй програмі ставлять відновлення водозабору. І ніхто не квапиться цього робити.

«Припиніть вивозити звідти пісок. Бо пісок у тій зоні є природнім фільтром. А це є злочин. Жодне поверхневе джерело не може зрівнятись із підземним. Ніякого будівництва тут не можна допускати. Окрім того, при забудові водозабору будуть затоплюватись будинки», – додала Віра Трембач.