У 2015 році шахтарі ШУ ім. Героїв космосу запропонували 297 ідей, з яких 89 вже впроваджені в життя.

Завдяки реалізації новаторських ідей вдалось заощадити 116,3 млн. грн. 

«Єдина можливість вижити в умовах кризи і продовжити розвиток підприємства – підвищувати внутрішню ефективність, продуктивність праці і планомірно працювати над зниженням собівартості, – зазначив директор ДТЕК ШУ ім. Героїв Космосу Сасун Мкртчян. – Сьогоднішня криза в енергетиці та економіці України ставить перед всією галуззю виклик. Кожен повинен задати собі питання: що він може робити краще і ефективніше на своєму робочому місці? Наша загальна мета сьогодні, щоб кожна копійка інвестицій працювала максимально ефективно, а кожен співробітник – працював максимально продуктивно ».

З початку цього року до переліку ефективних ідей гірників ШУ ім. Героїв космосу вже додалося 130 нових пропозицій, частина яких готується до реалізації. Серед них можна виділити ідею начальника ділянки з монтажу і демонтажу гірничошахтного обладнання Башкатова В'ячеслава. Гірник з багаторічним стажем запропонував кардинально змінити технологію монтажу секцій механізованих кріплень КД-80 і КБ-90, які підтримують покрівлю в лаві.

Суть ідеї полягає в тому, щоб виробляти монтаж секцій без викладення основних дерев'яних опор (багать), які служать для підтримки покрівлі. Замість лісоматеріалу гірники будуть використовувати вже непридатну до експлуатації конвеєрну стрічку та інші відходи виробництва, що дозволить застосовувати повне обвалення породи на перекриття секцій. Ця ідея вже була впроваджена при монтажі трьох лав і буде реалізовуватися надалі. В результаті вдалося скоротити споживання лісоматеріалів практично в 5 разів. Цю корисну ініціативу перейматимуть і гірники з інших ділянок ШУ ім. Героїв космосу.

«Змінити технологію монтажу лав було життєвою необхідністю, – прокоментував автор ідеї В'ячеслав Башкатов. – Раніше нам доводилося при цьому процесі використовувати близько 350-400 кубів лісу, який потрібно було привезти, розвантажити і доставити в монтажну камеру. На все це йшло дуже багато часу і сил, знижувалася швидкість монтажу лав. Тепер же ми заощаджуємо природний ресурс і проводимо надшвидкісний монтаж без витрати часу на викладку багать ».

Всі ініціативи та раціоналізаторські ідеї гірників впроваджуються на ДТЕК шахтоуправлінні ім. Героїв космосу в рамках системи безперервного вдосконалення Новатор, яка діє з другого півріччя 2014 року. Система розрахована на підвищення ефективності всіх виробничих процесів. На сьогодні система Новатор охоплює 43 підприємства ДТЕК.