ДТЕК шахтоуправління ім. Героїв Космосу в рамках планових показників видобуло перший мільйон тонн палива.

Підприємство видобуває вугілля марки ДГ, який споживає половина українських ТЕС. Всього до кінця року шахтоуправління планує підняти на-гора 4,5 млн тонн.

Допомогли впоратися з виробничим завданням дві нові лави 149 і 968, прийняті державною комісією в експлуатацію з початку року. Середньодобова продуктивність лав: 149 -ї – 2400 тонн і 968-ї – 1228 тонни.

При всій ефективності роботи, у підприємства багато проблемних питань. Основною складністю залишається нестача запчастин для підтримки роботи гірничо-шахтного устаткування. Для її вирішення гірники в квітні 2015 року створили механічний цех на базі ділянки по ремонту забійного обладнання. ДТЕК направив на оснащення цеху близько 1,3 млн. грн.

На сьогоднішній день цех забезпечений більш ніж 20-ма одиницями металообробного обладнання . Фахівці навчилися відновлювати найкритичніші запчастини для ремонту гірничо-шахтного обладнання. За останні три місяці відновлено і виготовлено близько 6 тисяч одиниць різних вузлів і деталей. Таким чином підприємство зекономило і перенаправили на інші нагальні потреби 3,4 млн грн.

«Кожна тонна вугілля, видана на-гора з початку року, давалася нам дуже нелегко. Але все ж, незважаючи на глибоку кризу в галузі і складну ситуацію в країні, наші гірники працюють відповідно до плану, – зазначив заступник директора з виробництва ДТЕК шахтоуправління ім. Героїв Космосу Сергій Фараонов. – Сьогодні всі ми розуміємо, що перспектива вижити і продовжити роботу є лише у найефективніших компаній і підприємств. У тих, хто вміє досягати максимальних результатів при мінімально можливих витратах ресурсів – кадрових, фінансових, часових. Колектив нашого шахтоуправління прийняв цей виклик, і буде доводити, що готовий вистояти в кризу і зберегти робочі місця і заробітну плату своїх співробітників».

До кінця року колектив ДТЕК ШУ ім. Героїв Космосу планує здати в експлуатацію ще 6 лав. Справитися з цим завданням допоможе подальший розвиток механічного цеху. У планах придбання печі для термообробки деталей і проведення капітального ремонту радіально-розточувального верстата та іншого обладнання на суму понад 1 млн грн.

Крім того, гірники ДТЕК ШУ їм. Героїв Космосу планують допомагати в ремонтах і іншим підприємствам компанії.