Замість нього буде Дніпропетровська установа виконання покарань (№4). 

Про це повідомив головний спеціаліст управління ДПтС України в Дніпропетровській області підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко під час преса-конференції.

«Дніпропетровський слідчий ізолятор змінив не тільки правовий статус, але і функціональний, він став установою виконання покарань. Кардинальна відмінність полягає в тому, що слідчий ізолятор –ё це установа попереднього ув'язнення, де знаходяться особи, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту та щодо яких вирок не вступив в законну силу. Кардинальна відмінність в тому, що в цій установі будуть відбувати покарання засуджені. З огляду на те, що СІЗО, які прирівнюються своїми режимними вимогами до установ з максимальним рівнем безпеки категорія, яка буде відбувати там покарання, буде досить специфічна », – повідомив Ярослав Костюченко.

В Дніпропетровській установі виконання покарань будуть відбувати покарання також 28 засуджених до довічного позбавлення волі (від 2 до 4 осіб в камері).

«Дане рішення було прийнято у зв'язку із тим, що кількість засуджених до довічного позбавлення волі щорічно збільшується в середньому на 100 осіб. На сьогоднішній день в Дніпропетровській області відбуває довічне ув'язнення 123 засуджених », – зазначив Ярослав Костюченко.

Пенітенціарний заклад розрахований на 1,7 тис. місць.

Подібний досвід реформування в Дніпропетровській області вже є. У 2012 році Криворізький слідчий ізолятор був реформований в Криворізьку установу виконання покарань (№3).