У Павлограді вирішили перейняти досвід Польщі і створити Клубу громадського діалогу.

Презентація ініціативи пройшла у Павлограді 30 березня.

В цілому по Україні у цьому році планується створити ще 14 таких клубів. Всього їх буде 22. Такі майданчики громадського діалогу діють в рамках Польсько-Канадійської Програми Підтримки Демократії, яка реалізується Фундацією Міжнародної Солідарності.

Постійно діючий дискусійний майданчик у формі Клубу громадського діалогу уже створений у Тернівці.

Як відзначила один із ініціаторів створення такого клубу у Павлограді Олена Михайлова, дуже важливою та принциповою умовою є незалежність діяльності Клубів від впливу органів місцевого самоврядування. Клуби не мають створюватися при органах місцевого самоврядування на кшталт координаційно-дорадчих органів, бо як довела практика існування останніх, вони переважно є формально діючими утвореннями.

«Організатори Клубу повинні бути абсолютно неупередженими та незаангажованими при проведенні зустрічей та дискусій, їх не повинні ототожнювати з певною політичною силою, органом влади або установою, в якій вони працюють. Вони повинні бути максимально конструктивними та робити все можливе для напрацювання учасниками Клубу спільних рекомендацій, пропозицій чи висновків, які будуть передані місцевій владі для врахування при прийнятті рішень з питань розвитку територіальної громади та інших суспільно важливих питань», – сказала Олена Михалова.