В Україні станом на 1 березня 2016 року у в’язницях перебуває 1540 засуджених до довічного позбавлення волі, з них 126 відбувають покарання в трьох підрозділах Дніпропетровської області.

 Повідомив головний спеціаліст управління ДПтС України в Дніпропетровській області підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко.

«Засуджені до довічного позбавлення волі відбувають покарання або в колоніях з максимальним рівнем безпеки, або ж в колоніях з середнім рівнем безпеки. Як правило, в камері відбувають покарання по дві людини. По одному дану категорію засуджених не рекомендується розміщувати, бо вони схильні до самогубств. По одному засудженому відбувають покарання строго у виняткових випадках, а саме: якщо сам засуджений просить і якщо є на те вагомі причини, а також, якщо засудженому загрожує зі сторін інших засуджених небезпека (якщо є докази). Довічники носять форму встановленого зразка, звичайну робочу «робу» чорного або синього кольору », – розповів Ярослав Костюченко.

Він також відзначив, що в цілому, засуджені до довічного позбавлення волі користуються всім комплексом прав, якими володіють інші засуджені. Вони мають право вчитися, і багато хто з них займаються самоосвітою.

«У 2014 році права засуджених були розширені, і на сьогоднішній день мають право без обмежень отримають посилки і передачі від родичів. В не залежності від виду режиму, в якому вони знаходяться, отримали право на 12 коротких і 4 тривалих (з правом тривалого проживання протягом 3-х діб) побачень з близькими родичами », – зазначив Ярослав Костюченко.

Після 20 років відбуття покарання засуджений до довічного ув'язнення отримує право на написання про помилування. На сьогоднішній день цим правом ще ніхто не скористався.