Павлоградське товариство ім. Т.Г.Шевченка «Просвіта» вважає, що в історико-краєзнавчому музеї міста не відображена історія українського життя дореволюційного періоду.

Письмове звернення із цього приводу керівник «Просвіти » Микола Заремба направив до Громадської Ради Павлограда.

Павлоградський історико-краєзнавчий музей на 25 році нашої Незалежності є заповідником комуністичної колоніальної ідеології. Незважаючи на те, що Верховна Рада прийняла Закони по декомунізації і очищенню території України від комуністичної «спадщини»,керівництво історико-краєзнавчого музею вперто опирається цьому.

Експозиції музею в основному присвячені «славному минулому Радянської епохи». Тут можна побачити большевістських керівників, фотографії комісарів, вам розкажуть про комнезами, про боротьбу з куркулями і розкулаченням, про «Великую Отечественную войну», павлоградське повстання. Але ви не знайдете нічого про українське життя в дореволюційному Павлограді, про те, що Павлоград був повітовим центром просвітянського руху на Сході України, що сюди неодноразово приїжджав з лекціями видатний історик козацького краю Дмитро Яворницький.

Під час революційних подій в Павлограді була створена Повітова українська Рада, яка була підзвітна Центральній Раді України, в якій активно працювали павлоградські просвітяни. Повітова українська Рада створила в місті загони вільного козацтва. На жаль , більшість з цих активних учасників української революції були репресовані і знищені більшовистською владою – про це ви теж нічого не дізнаєтесь в музеї. Немає експозиції про голодомори в нашому краї, про селянське повстання 1929 року.

Хочу звернути увагу громадської ради на те, що історико-краєзнавчий музей виконує ідеологічно-виховну місію. На яких прикладах керівництво музею збирається виховувати підростаюче покоління павлоградців, на комісарах і большевіках?

Вважаю, що питання державної ідеології є дуже важливим і громадська рада повинна звернути увагу на роботу Павлоградського історико-краєзнавчого музею.

 

Коментарі   

+2 # Vedoma 11.04.2016, 15:45
Все вірно! І працюють одні "комуняки". Колектив підстаркуватих тітоньок,які завчили свої соцреалістичні толмути ще 30 років назад, отримують непогану зарплатню і нічого суттєво змінювати не хочуть...Громадскості давно треба поцікавитися, за що наші музейники одержують такі гроші та наукові пенсії!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата