Упродовж цього року в області скоєно 29 крадіжок металу зі станцій катодного захисту газопроводів.

Найбільшої матеріальної шкоди підприємство зазнало у зоні обслуговування Павлоградського та Новомосковського управлінь газової компанії.Повідомляє прес-служба відомства.

«Через крадіжки металу здійснюється відключення станцій катодного захисту, у результаті чого зникає захисний потенціал газопроводу, – коментує перший заступник Голови Правління – головний інженер Тетяна Бузовська. – У подальшому відбувається процес руйнування металу труби, що призводить до витоків газу, та, як наслідок, до аварійних ситуацій».

При розгерметизації підземного газопроводу газ може поширюватись на дуже великі відстані та потрапити у суміжні комунікаційні мережі – теплову, телефонну, каналізаційну. А проникнення газу в підвали житлових будинків, за певних умов, може призвести до вибуху.

На сьогодні відновлено 22 катодні станції по області.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» просить мешканців області бути пильними та уважними, і у разі виявлення фактів крадіжок засобів катодного захисту газопроводів, повідомляти за телефоном (056) 790-42-71.

Після підтвердження причетності ймовірних зловмисників до розкрадання катодних станцій, споживачу, який надав інформацію, буде виплачена грошова винагорода. Анонімність гарантована