З початку року в Дніпропетровській області зареєстровано один випадок захворювання на малярію. У 2015 – 5 випадків.

Повідомила в.о. начальника Держсанепідслужби в Дніпропетровській області Неля Салькова під час прес-конференції в прес-центрі «Мост-Днепр».

«У Дніпропетровському регіоні у 2015 році було виявлено 5 випадків захворювання малярії: 4 випадки – в Дніпропетровську і 1 – в Кривому Розі. У 2016 році – 1 випадок. На початку січня поточного року студент НГУ після зимових канікул приїхав з Анголи », – повідомила Неля Салькова.

За її словами, в Україні в основному реєструється привізна малярія. Захворювання характерно для країн з теплим і вологим кліматом, а саме для центральної і південної Африки, а також південної і північної Азії.

У 2015 році у 18 регіонах України зареєстрований 51 випадок малярії. Найбільшу кількість випадків виявлено в Одеській області – 10, у Києві – 8, в Дніпропетровській і Львівській областях – по 5.

«За минулий рік на малярію захворіли 45 громадян України, які прибули з країн із малярією і 6 іноземців. Вік хворих – від 21 до 50 років. Серед професій, це звичайні робочі, студенти і пілоти », – зазначила Неля Салькова.

Довідково

Малярія – група трансмісивних інфекційних захворювань, що передаються людині при укусах самками комах Anopheles і супроводжуються лихоманкою, спленомегалією (збільшенням розмірів селезінки), гепатомегалією (збільшенням розмірів печінки), анемією.