Перерахунок пенсій буде здійснюватися шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень.

Повідомила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук під час прес-конференції в прес-центрі ІА «Мост-Днепр».

«Відповідно до Закону України« Про державний бюджет України на 2016 рік »з 01.05.2016 збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність до 1130 грн. Відповідно, з 1 травня 2016 року перерахунок пенсій буде здійснюватися шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень. Пенсіонерам, які на 01.05.2016 здійснюють діяльність, пов'язану з отриманням доходу, перерахунок пенсії не проводиться. Після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення або припинення такої діяльності », –  розповіла Наталія Корнійчук .

Вона також зазначила, що непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком проводиться з розрахунку 1130 грн в наступних випадках:

  •  при наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;
  •  при наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

    Для осіб, які втратили працездатність, перерахунок пенсії проводиться незалежно від факту роботи. Перерахунок буде здійснено автоматично і не вимагає додаткових звернень пенсіонерів.

Довідково

На сьогоднішній день в Дніпропетровській області на обліку перебуває більше 1 млн пенсіонерів, з них майже 50% отримують мінімальну пенсію (1130 грн)
В регіоні зареєстровано 230 тис. працюючих пенсіонерів.