Приміщення (пров. Музейний,10) , де розміщуватиметься духовно-культурний центр сьогодні освятив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Освячення проходило урочисто. У події взяли участь керівництво міста, священнослужителі, учні недільної школи.

Раніше будинок, переданий  церкві, відносився до житлового фонду міста. 30 років тому людям, котрі там проживали виділили житло в іншому місці, а будівля перейшла у власність Павлоградського історико-краєзнавчого музею. Проте, у музею коштів на її ремонт не знайшлось і за 30 років вона поступово почала перетворюватись на руїни.

Три роки тому рішенням сесії міської ради будівля була передана у позичку Православній общині міста терміном на 49 років та 11 місяців.

«Всі ці три роки ми оформляли всі необхідні документи. Потрібно було вивести її із житлового, оформити договір-позичку. Ми провели дослідницькі роботи, дізнались, що фундамент викопаний на глибині двох метрів, цегла якісна силікатна. Ми вважаємо , що зробили добру справу», – розповіла tv-news.dp. ua директор музею Тетяна Ведмідь.

Щоправда зсередини будівля значно зруйнувалась, подекуди навіть обвалилась стеля.

Владика Іриней нагородив всіх,хто допоміг в оформленні відповідних документів для передачі будівлі Православній общині.

Митрополит теж не залишився без подарунка. Син священнослужителя подарував митрополиту його портрет, котрий написав власноруч.


Після ремонту приміщення, планується розширити недільну школу , обладнати виставкову залу, музей православ’я, проводити благодійні заходи для незахищених верств населення та популяризувати традиційне українське мистецтво.

Частина будинку використовуватиметься , як фондосховище музейних експонатів.