За 2 місяці планується призвати близько 2 тис хлопців.

В Дніпропетровській області 1 травня стартував весняний призов на строкову військову службу. За два місяці планується призвати 1,8 тис чоловік. Повідомив заступник військового комісара Дніпропетровського обласного військового комісаріату підполковник Сергій Полуциган під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«Упродовж двох місяців ми будемо формувати Збройні сили України та інші військові формування військовослужбовцями строкової служби. Планується призвати 1,8 тис чоловік. Призову підлягають чоловіки віком від 20 до 27 років. Термін служби 1,5 роки, для осіб, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр» термін служби складає 1 рік», – сказав Сергій Полуциган.

Він також додав, що в зону АТО строковики не відправлятимуться. 799 чоловік буде направлено у ЗСУ, 574 – в Нацгвардію, 407 – у прикордонні війська, 20 – у спеціальну службу транспорту.

Особливістю цього призову є те, що за призовником строкової служби зберігається його середньомісячна зарплата за місцем роботи до призову.

«Хлопцям, які призиваються виплачується одноразова фінансова допомога в розмірі 2,9 тис. грн. Призовники отримують банківські картки, на яку ця допомога перераховується. Під час служби «строковики» отримують щомісяця на особисті витрати 350-400 грн, залежно від звання, – сума невелика, так як солдати знаходяться на повному забезпеченні держави», – сказав Сергій Полуциган.

Відстрочку на проходження військової служби призовник може отримати у випадку якщо він навчається у вищому навчальному закладі, має дитину до 3-х років чи непрацездатних батьків, які потребують постійного догляду.