Недостатню рухову активність часто називають платою за прогрес.

Ми вимушені безперервно проводити дні в офісах, сидіти перед екраном комп'ютера і, прийшовши додому, часто витрачаємо вечір на те, щоб полежати на дивані перед телевізором. І саме завдяки такому способу життя, ми отримуємо в надійні супутники дві серйозні проблеми: гіподинамію та гіпокінезію.

Медики наголошують, що саме ці фактори є причиною виникнення багатьох захворювань, насамперед ішемічної хвороби серця, інсульту, гіпертонічної хвороби, інсулінозалежного цукрового діабету, остеохондрозу тощо.

У Павлограді з кожним роком реєструється збільшення ускладнень цих захворювань. Так лише по території обслуговування амбулаторії №5 у 2015 році зареєстровано 33 випадки інфаркту (у 2014 – 31) та 107 випадків інсульту (у 2014 – 82 випадки). Повідомила завідуюча амбулаторією Лариса Колесник.

«Недостатня фізична активність може бути визначена як менше п`яти 30-хвилинних епізодів помірної фізичної активності на тиждень або менше трьох 20-хвилинних епізодів активного фізичного навантаження», – повідомила Лариса Колесник.

Для підвищення фізичної активності медики радять по можливості, не користуватись ліфтом або ескалатором, паркувати автомобіль за 1-2 квартали до потрібного місця і пішки добиратись до нього, працювати на присадибній ділянці.

Якщо під час виконання фізичних вправ ви відчули слабкість, запаморочення або вам стало важко дихати – навантаження надмірне, його інтенсивність необхідно знизити або зовсім припинити заняття.