Для цього вирішили налагодити тіснішу співпрацю із громадськістю через ЗМІ.

Матеріал за темою: Павлоградський суд стає відкритим та прозорим

18 травня в павлоградському міськрайонному суді пройшла перша прес- конференція, котру провів суддя-спікер Мар’ян Мицак.

«В усіх бідах часто звинувачують суд, не законодавчу владу, яка встановлює правила гри, не виконавчу гілку влади, яка виконує ці правила гри, а саме суд, який всього лише керується цими законами. У нас часто критикуються судові рішення, але ніхто не вдається до аналізу, чому саме таке рішення було прийнято. Звичайно недоліки бувають і в судах. Не секрет, що зараз довіра до суду низька», – почав прес-конференцію Мар’ян Мицак.

Він також додав, що є декілька причин для такої недовіри: по-перше, яке б рішення не виніс суд, одна сторона вважатиме його несправедливим; по-друге, суд по своїй суті часто є закритою структурою. Суддя, згідно суддівської етики не може коментувати ті справи, які є у його провадженні. Окрім того люди часто не довіряють суду, бо так пишуть ЗМІ.

Говорили також про правову сторону висвітлення судового засідання у ЗМІ, «Закон Савченко», судову заставу. Суддя та прес-секретар пообіцяли, що подібні зустрічі із журналістами проходитимуть регулярно.

Читайте також: Суспільство не повинно оцінювати судове рішення з точки зору справедливості – суддя Наталія Самоткан