Судове засідання є публічним процесом і тому всі його учасники можуть бути зафіксовані на портативну фото чи відео техніку.

Але із врахуванням обмежень, встановлених законом. Повідомив суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак під час прес-конференції.

«Відповідну до ст. 11 Кодексу України про судоустрій будь-яка особа, яка перебуває в залі суду може фіксувати судовий процес, що є відкритим за допомогою портативних технічних засобів . Але є певні обмеження. На фіксацію судового процесу стаціонарним засобам потрібен дозвіл суду. Цей дозвіл оформляється спеціальним документом, який називається ухвала суду. Не дозволяється вести зйомки, коли на суді розглядається таємниця, що охороняється законом і у випадку, коли необхідно забезпечити безпеку осіб, що беруть участь в судовому засіданні. Це може стосуватись свідків чи певних працівників , аби запобігти можливості їх ідентифікації, — сказав Мар’ян Мицак.

Він також додав, що виникають також проблеми у виокремленні портативних і стаціонарних технічних засобів. Законодавством цей розподіл чітко не визначений.