Павлоградська поліція радить як не стати жертвою шахраїв

Ким тільки не прикидаються шахраї, аби виманити гроші у довірливих громадян. Найчастіше жертвами шахраїв стають люди похилого віку.

Аби зменшити шанси злочинців на успіх, дільничні офіцери Павлоградського відділу поліції радять дотримуватись декількох простих порад:

  •  не довіряйте тим, кого бачите вперше, якими б красномовними та доброзичливими вони не здавались! Надмірна довірливість — найперший ворог!
  •  Якщо незнайомі вам соціальні працівники, медпрацівники, майстри по ремонту прийшли без вашого виклику — це привід занепокоїтись. Наявність білого халату, уніформи чи валізи з інструментами ще не доказ того, що перед вами справжній представник професії.
  •  Обов‘язково перевірте у цієї людини документи, запитайте, у якій організації вона працює. Не полінуйтеся зателефонувати до названого гостем підприємства та уточнити, чи дійсно до вас направляли такого фахівця. Якщо відвідувач пропонує допомогти вам набрати номер або взагалі зателефонувати до організації з його телефону — у жодному разі не робіть цього. Запишіть усі потрібні телефони заздалегідь у довіднику. Нехай вони завжди будуть під рукою.
  •  Якщо до вас завітала людина, яка розповідає про те, що незабаром в державі мінятимуть старі гроші на нові, пам’ятайте, жодної грошової реформи в Україні не проводиться і найближчим часом не планується!

Якщо щось викликає сумнів, знайдіть спосіб порадитися із близькими людьми, не варто приймати не обдумані рішення.

Якщо ви запідозрили, що вас намагаються ввести в оману, негайно повідомляйте до чергової частини Павлоградського відділу поліції за телефоном “102”, або будь-яким зручним способом.