На щастя пожежа була умовною. 

За умовою завдання займання сталось у церковній крамниці і далі вогонь перекинувся на купол церкви. І хоча пожежа була умовною, рятувальники діяли, як у реальній ситуації.
Близько 10.30 на територію церкви заїхали дві пожежні машини, швидко вивели із крамниці та церкви людей, облаштували автодрабину.

Прибула також щвидка допомога, працівники РЕСу, поліції.

Діяли швидко, злагоджено. Єдине, що завадило швидкій ліквідації пожежі – згаяли час , аби дістатись до води , бо на гідрантові стояла автівка і довелось шукати власника , аби забрав її. Такі ситуації при реальному гасінні пожежі – не рідкість.

 

Дії рятувальників оцінював начальник управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району полковник Олександр Миславський та начальник обласного управління організації заходів цивільного захисту Анатолій Сугак.
Рятувальники впорались із завданням на оцінку «добре». Резюмували перевіряючі.

«Із завданням впорались на добре. Служби взаємодії – поліція , РЕС, швидка прибули вчасно. Оцінка «добре» – то результат наших сумісних дій», – підсумував Олександр Миславський.

Високо оцінив павлоградських рятувальників начальник обласного управління організації заходів цивільного захисту Анатолій Сугак.

«Ми спокійні, коли працюють павлоградські рятувальники, бо знаємо, що вони впораються. Це висококваліфіковані пожежники, один із найкращих підрозділів в області», – сказав Анатолій Сугак.

Подібні планові комплексні перевірки Павлоградського міськрайонного управління і підрозділів пожежної охорони, котрі входять до його складу, проводяться раз на 5 років. Остання була у 2011 році. Відпрацювання у церкві проводиться вперше.

Священнослужителі кажуть, що на щастя, реальних пожеж у соборі не пам’ятають. Було одне загоряння у господарському дворі, але вони із ним впорались самотужки. А із засобами пожежної безпеки у них все в порядку.

Рятувальники, користуючись нагодою, повчили священнослужителів користуватись вогнегасником та розповіли що робити у випадку виникнення надзвичайної ситуації.