Його дід, Віктор Кирилович, теж працював пожежним на Павлоградському механічному заводі, а батько, Сергій Вікторович, 26 років прослужив командиром відділення – водієм пожежного автомобіля у 27-й державній пожежно-рятувальній частині Павлограда.

У 2006 році, після закінчення Криворізького міського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, до лав пожежно-рятувальної служби міста Павлограда прийшов працювати Микола Гладуш.

Згодом, вступивши до Університету цивільного захисту України на заочне відділення, став просуватися по службі. І на теперішній час займає посаду начальника другого караулу 37 державної пожежно-рятувальної частини 6 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області в званні старшого лейтенанта служби цивільного захисту.

До Служби порятунку приходять ті, хто готовий жертвувати власним життям, заради безпеки інших.

«Робота рятувальника – командна! Тому без товариської підтримки не впоратися! Караул, в якому я працюю, для мене як сім’я. Разом працюємо і разом відпочиваємо», – каже Микола Гладуш.

Доводилось працювати у різних ситуаціях: і гасіння пожеж на павлоградських лиманах, в квартирах; виносити з підвалу труп, який вже розклався; діставати потерпілих в дорожньо - транспортних пригодах із понівечених авто; знімати з балкону потенційного самогубцю; рятувати людей на пожежах та ще багато чого.

Микола завжди вболіває за імідж пожежно-рятувальної частини, де служить, і за свою роботу. Фізично загартований, любить спорт, що дуже важливо для справжнього професійного рятувальника. Його особисті хобі – гра в шахи, читання різноманітної художньої літератури, кікбоксінг та багато іншого.

Він неодноразово брав участь у спортивних змаганнях. Нещодавно серед підрозділів Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області відбулись змагання з легкоатлетичного кросу, де на дистанції 3 кілометри він зайняв призове третє місце і був нагороджений почесною грамотою та медаллю від керівництва Головного управління.


Взагалі, Микола Гладуш не вважає себе героєм, каже, що дуже приємно і тепло стає на душі, коли люди просто дякують за виконану роботу.